Jeżeli posiadasz kredyt lub kredyty konsumenckie i chcesz je zoptymalizować dzisiejszy odcinek jest dla Ciebie! Zapraszam do słuchania!

Jak zoptymalizować kredyt konsumencki?

Czego się dowiesz z tego odcinka:

  • na jaki aspekt trzeba zwrócić uwagę biorąc kredyt konsumencki,
  • czego lepiej nie robić w czasie ewentualnej konsolidacji,
  • uważaj na ubezpieczenia!
  • od czego płacisz odsetki w kredycie konsumenckim,
  • co możesz zrobić z ubezpieczeniem w kredycie konsumenckim,
  • co możesz zrobić z oprocentowaniem kredytu,
  • jaki jest główny atut kredytu konsumenckiego.

Wersja do czytania:

Jak zoptymalizować kredyt konsumencki?

Dzisiaj porozmawiamy o kredytach typowo konsumenckich oraz o systemach rat ratalnych, które podobno zmieniły świat.

Chciałbym, abyś w dzisiejszym odcinku dowiedział się, co robić kiedy masz już te kredyty. Jak działać, żeby mniej za nie płacić, a najlepiej co zrobić, żeby ich nie mieć, czy warto je mieć, bo jak mówi guru finansowy – dobry kredyt też istnieje.

Kredyt konsumpcyjny

Jak sama nawa mówi jest na konsumpcję, czyli jest to jeden z najgorszych kredytów, bo jest cele konsumpcyjne, czyli na własne cele (niekoniecznie potrzebne). Niestety czasami bierzemy ten kredyt, żeby pokazać innym co możemy mieć lepszego i na tym banki żerują oraz budują swoje podłoże finansowe. Kredyty konsumenckie są na krótki czas 5-10 lat z dużym oprocentowaniem (8-10%) i dużymi kosztami początkowymi.

Co zrobić, żeby płacić mniej za taki kredyt?

Sprawdź swoją umowę, a w szczególności oprocentowanie i czy masz ubezpieczenie. Minusem kredytów gotówkowych z ubezpieczeniem jest to, że często opłata z ubezpieczenia jest kredytowana na cały okres umowy. To znaczy, że kiedy bierzesz kredyt na 30 tys. okazuje się, że jeżeli kredyt jest wzięty na 5 lat to za ubezpieczenie dodatkowo jest doliczane do kwoty kredytu 2 tys. zł. Jeżeli kredyt jest na 10 lat, to kwota kredytu doliczana za ubezpieczenie na życie to dodatkowe 5 tys. Można z takiego ubezpieczenia zrezygnować przenosząc kredyt do innego banku. Przy takiej kwocie kredytu można uzyskać z ubezpieczenia kilka jak nie kilkanaście tysięcy złotych.

Sprawdź umowę, bo można coś odzyskać, nawet kosztem tego, że może zostać podwyższone oprocentowanie to saldo kredytu ( tyle ile musisz zapłacić na dzień dzisiejszy) może znacząco spaść, na tyle, że na racie tego nie odczujesz. Wszystko dzięki jeden wizycie w banku lub piśmie. Warto też, swoje kredyty skonsolidować w jeden, aby mieć niższe raty. Czy to się opłaca? Jest to kwestia przeliczenia i podejścia indywidualnie do tematu. W tym celu najlepiej udać się do pośrednika kredytowego, który pomoże Ci wybrać najlepsze warunki dla Ciebie.

Jak wykorzystać kredyt konsumencki w aspekcie nieruchomości?

Warto tez wziąć pod uwagę, jeśli mamy czystą nieruchomość, czy nie opłaca się kredytów konsumenckich skonsolidować w pożyczkę hipoteczna pod zastaw nieruchomości. Zamiast oprocentowania rzędu 7-10% możesz zejść do oprocentowania 4-5% i jeżeli rata jest dla nas za duża, to okres 7 lat przedłużyć na 15 lat. Całkowity koszt kredytu będzie podobny, a rata spadnie o połowę.

Atuty kredytu konsumenckiego

Dzięki kredytowi konsumenckiemu możemy mieć pieniądze na dziś np. umowa jest gotowa idziemy do zbywcy nieruchomości i rozmawiamy z nim. Zapewniamy, że chcemy kupić daną nieruchomość, ale na ten moment mamy tyle got6ówki, ale jeśli chcesz 20 tys. więcej jutro możemy przystąpić do umowy. Masz w tej sytuacji atut, bo zbywca nie musi czekać na pieniądze. Kredyt konsumencki jest też dobry, kiedy chcesz kupić coś mniejszego, jakiś lokal w mniejszej nieruchomości.

Pamiętaj, że każdy kredyt może być dobry albo zły, pytaniem jest w jakim kierunku go wykorzystasz. Przy kredytach konsumenckich bądź bardziej uważny, bo są to kredyty droższe i bardzo łatwo przyznawalne. Działaj rozważnie najlepiej z rozsądnymi i doświadczonymi ludźmi.

Zapraszam do współpracy,
Janusz Grabowski

Przeczytaj także: Zdolność kredytowa – co robić, gdy jej zabraknie? 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.