Dlaczego wybrałem nieruchomości?

Czego dowiesz się z dzisiejszego odcinka?

  • o czym będę mówić w moim podcaście,
  • kim jestem,
  • od jak dawna działam w branży finansowej,
  • jak zaczynałem,
  • czego zawsze byłem ciekaw,
  • kim jestem prywatnie,
  • jak możesz zyskać na nieruchomościach,
  • dlaczego zyskujesz potrójnie,
  • dla kogo tworzę mój podcast, z kim chcę się dzielić swoją wiedzą i doświadczeniem.

Zapisz się koniecznie na moją listę „osób trzymających rękę na pulsie”

Transkrypcja – wersja do czytania:

Bardzo się cieszę, że wreszcie to nagrywam. Witam Was na premierowym odcinku serii podcastów „O możliwościach w nieruchomościach”. Będę w i nich dzielił się swoim doświadczeniem związanym z kredytami hipotecznymi, nieruchomościami i inwestycjami. Poruszać będę także kwestię optymalizacji różnych umów finansowych oraz mówiąc kolokwialnie czasami powiem coś o życiu.

Kim jestem?

W 2007 roku zacząłem działać w branży finansowej. Mówiąc potocznie jestem pośrednikiem finansowym i aktualnie skupiam się przede wszystkim na załatwianiu kredytów. Rozpoczynałem od sprzedaży produktów finansowych typu OFE, II i III filar, ubezpieczeń na życie i majątku. Następnie przechodziłem bardziej w stronę kredytów, a zwłaszcza tych hipotecznych. Interesowały mnie one, ponieważ zawsze byłem ciekaw nieruchomości i tego jak wygląda rynek transakcji. Już dawno temu założyłem, że będę posiadał własną kamienice. Póki co jeszcze jej nie mam, ale wszystko przed mną. Udało mi się za to kupić kilka nieruchomości. Oczywiście na kredyt, bo jakże by inaczej. Prywatnie jestem mężem, ojcem, inwestorem i chyba teraz też podcaster.

Dlaczego kredyt na zakup nieruchomości? Jak możesz zyskać na nieruchomości?

W inwestowaniu w nieruchomości na najem zyskujesz potrójnie. Przede wszystkim masz przepływ pieniężny. Co miesiąc najemca wpłaca dany czynsz. Z tego czynszu zabierana jest część na spłatę raty kredytu, ale zawsze zostaje Tobie różnica. Zatem już masz dodatni przepływ pieniężny. Po drugie z tej kwoty najmu jest spłacany kredyt. Jest ona wpłacana do banku, ale tak naprawdę idzie do Ciebie. Gdy sprzedasz tą nieruchomość to ten kapitał do Ciebie wróci. Trzecia kwestia to rozwartość ceny w czasie. Nieruchomość zakupiona w dniu dzisiejszym za przykładowo 5 tysięcy za m2 daje nam duże szans, że za 5-20 lat wartość tej nieruchomości wzrośnie zapewne więcej niż wartość inflacji. Zyskujesz wtedy potrójnie na tej samej nieruchomości. Możesz zrobić to bez kredytu, ale zyskujesz wtedy tylko podwójnie. Nie masz wtedy kredytu i masz spokój ducha. Posiłkując się dźwignią kredytową jesteś w stanie kupić kilka nieruchomości, a nie tylko jedną za ten sam kapitał.

W kolejnych odcinkach będzie dużo konkretnych informacji odnośnie kredytów, a zwłaszcza tych hipotecznych. Będą informację o odnośnie inwestycji także moich. Zdarzą się też wywiady z osobami, które flipują, czy też mają własne nieruchomości na najem. Będę opowiadał o podstawach rachunkowości oraz żeby co trzeba zrobić, aby mieć dobrą zdolność kredytową. Ten podcast będzie przeznaczony dla ludzi z nutką przedsiębiorczości. Dla osób, które chcą coś więcej od życia niż minimalna czy średnia krajowa. Dla osób, które chcą mieć więcej wolnego czasu i więcej w portfelu. Jeżeli podcast Ci się podobał będę wdzięczny za udostępnienie i komentarz o czym chciałbyś posłuchać drogi słuchaczu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.