Co się zmieniło na rynku kredytowym w ostatnim czasie? Zapraszam do zapoznania się z szybką aktualizacją sytuacji.

Posłuchaj podcastu!

Potrzebujesz pomocy przy uzyskaniu kredytu? Skontaktuj się ze mną!

Telefon: 726 196 626

Email: kontakt@januszgrabowski.pl

Skąd pobrać podcast

Podcast dostępny jest dla Ciebie w wielu miejscach

  • Na blogu – lista podcastów
  • W serwisie Spreaker 
  • Jestem też na Spotify
  • W aplikacji Player FM lub Podcast Addict (możesz ściągnąć na telefon z Android)
  • Możesz też słuchać na YouTube:

Banki poluzowały politykę udzielania kredytów. Co to oznacza?  Oznacza to, że np ING od 15.09 wrócił do 20% wkładu własnego. BNP zaczął akceptować wszelkie źródła dochodu. Przedsiębiorcy mają już trochę lepiej, a ich sytuacja się poprawiła. Jednak, jeśli jako przedsiębiorca masz dochód tylko z firmy i jako jedyne źródło dochodów, to jest to cięższa sytuacja i jest gorzej brana pod uwagę niż umowa o pracę na czas nieokreślony. Mimo wszystko, te kredyty i tak są już przyznawane.

Poza tym ludzie wrócili do gry. Widać już wzmożony ruch na nieruchomościach, jeśli chodzi o zakup. Oferty sprzedaży są coraz częściej oglądane. Tak samo moi klienci, którzy przychodzili pół roku, rok temu zbadać swoją zdolność kredytową, znaleźli już sobie nieruchomości i idą do przodu. Można powiedzieć, że rynek odżył. Mam tylko nadzieję, że nie jest to cisza przed burzą.

Przeczytaj także: Więcej informacji o kredycie mieszkaniowym

Moje najmy już zeszły, z tego co wiem moi znajomi mają jeszcze “wolne pokoje”. Minus jest taki, że oni mieli umowy podpisane do końca września, a ja miałem część umów do końca sierpnia, a część do końca września, co spowodowało, że mogłem to sobie rozłożyć w czasie. Aby wszystkie mieszkania zostały wynajęte. Jest mniej studentów na rynku, jednak potencjalnych najemców jest trochę.

Polepszającą się sytuację widać też na mieście. Więcej osób wychodzi i korzysta z życia towarzyskiego. Niestety wróciły też korki na ulicach. Jednak to wszystko pokazuje, że gospodarka powoli wraca na swój tor i idzie powoli do przodu.

Oby tak już zostało!

Jeśli potrzebujesz kredytu zapraszam do kontaktu.

Pozdrawiam,
Janusz Grabowski

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *