Co się zmieniło na rynku kredytowym w ostatnim czasie? Zapraszam do zapoznania się z szybką aktualizacją sytuacji.

Posłuchaj podcastu!

Potrzebujesz pomocy przy uzyskaniu kredytu? Skontaktuj się ze mną!

Telefon: 726 196 626

Email: kontakt@januszgrabowski.pl

Skąd pobrać podcast

Podcast dostępny jest dla Ciebie w wielu miejscach

  • Na blogu – lista podcastów
  • W serwisie Spreaker 
  • Jestem też na Spotify
  • W aplikacji Player FM lub Podcast Addict (możesz ściągnąć na telefon z Android)
  • Możesz też słuchać na YouTube:

Banki poluzowały politykę udzielania kredytów. Co to oznacza?  Oznacza to, że np ING od 15.09 wrócił do 20% wkładu własnego. BNP zaczął akceptować wszelkie źródła dochodu. Przedsiębiorcy mają już trochę lepiej, a ich sytuacja się poprawiła. Jednak, jeśli jako przedsiębiorca masz dochód tylko z firmy i jako jedyne źródło dochodów, to jest to cięższa sytuacja i jest gorzej brana pod uwagę niż umowa o pracę na czas nieokreślony. Mimo wszystko, te kredyty i tak są już przyznawane.

Poza tym ludzie wrócili do gry. Widać już wzmożony ruch na nieruchomościach, jeśli chodzi o zakup. Oferty sprzedaży są coraz częściej oglądane. Tak samo moi klienci, którzy przychodzili pół roku, rok temu zbadać swoją zdolność kredytową, znaleźli już sobie nieruchomości i idą do przodu. Można powiedzieć, że rynek odżył. Mam tylko nadzieję, że nie jest to cisza przed burzą.

Przeczytaj także: Więcej informacji o kredycie mieszkaniowym

Moje najmy już zeszły, z tego co wiem moi znajomi mają jeszcze “wolne pokoje”. Minus jest taki, że oni mieli umowy podpisane do końca września, a ja miałem część umów do końca sierpnia, a część do końca września, co spowodowało, że mogłem to sobie rozłożyć w czasie. Aby wszystkie mieszkania zostały wynajęte. Jest mniej studentów na rynku, jednak potencjalnych najemców jest trochę.

Polepszającą się sytuację widać też na mieście. Więcej osób wychodzi i korzysta z życia towarzyskiego. Niestety wróciły też korki na ulicach. Jednak to wszystko pokazuje, że gospodarka powoli wraca na swój tor i idzie powoli do przodu.

Oby tak już zostało!

Jeśli potrzebujesz kredytu zapraszam do kontaktu.

Pozdrawiam,
Janusz Grabowski

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.