W dzisiejszym odcinku podpowiem Ci jak uzyskać zwrot prowizji kredytowej, który wcześniej spłaciłeś. Zapraszam do słuchania.

Potrzebujesz pomocy przy uzyskaniu kredytu? Skontaktuj się ze mną!

Telefon: 726 196 626

Email: kontakt@januszgrabowski.pl

Skąd pobrać podcast

Podcast dostępny jest dla Ciebie w wielu miejscach

  • Na blogu – lista podcastów
  • W serwisie Spreaker 
  • Jestem też na Spotify
  • W aplikacji Player FM lub Podcast Addict (możesz ściągnąć na telefon z Android)
  • Możesz też słuchać na YouTube:

 

W dzisiejszym odcinku opowiem o tym, co możemy ugrać i odzyskać z umów kredytowych. Jak z zamkniętej umowy kredytowej wyciągnąć jakieś pieniądze? Czy warto się o to starać?

Jeśli spłaciłeś przed czasem kredyt gotówkowy konsumencki to aktualnie jesteś w stanie odzyskać zwrot prowizji za niewykorzystany czas trwania umowy kredytowej. Kredyt konsumencki jest to produkt do 255 tysięcy. Wystarczy zawnioskować do banku zwrot prowizji. Jeżeli banki nie chcą się zgodzić należy wejść na drogę postępowania sądowego. Przykładowo bierzesz kredyt konsumencki w wysokości 30 tysięcy i masz 10% prowizji, czyli kwotę 3 tysięcy. Kredyt był zawarty na okres  10 lat, a Ty spłacasz go po 4 latach, czyli należy Ci się 6/10 zwrotu prowizji Jest to kwota 1800 zł, dlatego warto spróbować. Ta sama sytuacja ma miejsce w przypadku refinansowania, konsolidacji kredytów lub sytuacji, gdy zabrałeś kredyt w jednym banku, żeby spłacić poprzedni kredyt.

W sytuacji, gdy aktualnie masz kredyt z wysoką prowizją czasami warto przenieść go do innego banku. Są oferty bez prowizji za konsolidacje i odzykujesz prowizję.

Aktualnie po kolejnych prawomocnych wyrokach pojawiają się osoby, które walczą o odszkodowanie w sprawie kredytów frankowych. Jest to odzyskanie pieniędzy za kursy walutowane i kwestie denominowania waluty. W zależność od terminu kredytowania, banku oraz kwoty można odzyskać różne kwoty. Przykładowo dla kredytu wziętego 10 lat temu na 200 tysięcy można 50-60 tysięcy odzyskać. Zależne jest to od tego jaka kancelaria się tym zajmie oraz jakie będzie powództwo. Uważam, że jeżeli masz lub miałeś kredyt we frankach to warto o to powalczyć.

Kolejna kwestia to odzyskanie opłaty likwidacyjnej z ubezpieczeń z funduszami inwestycyjnymi. Towarzystwa ubezpieczeniowe coraz częściej wypłacają duże kwoty. Dochodzi do tego, że niektóre towarzystwa wypłacają kwoty idąc na ugodę, ponieważ nie chcą sprawy sądowej i opłacać kosztów. Ciekawe jest to, że jeżeli miałeś opłacone tylko kilka składek to i tak możesz odzyskać określoną kwotę. Produkty ubezpieczeniowe polegające na systematycznym odkładaniu kapitału były dodawane do kredytu hipoteczne i teraz możesz odzyskać z nich środki w wysokości od kilku do kilkudziesięciu tysięcy złotych.

Pozdrawiam,
Janusz Grabowski

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.